strona główna » Inwestycje » Zrealizowane »

Boguchwała, Tkaczowa 169 B

strefa mieszkańców
Boguchwała, Tkaczowa 169 B
Boguchwała, Tkaczowa 169 B
Powierznia obiektu:
1376
Ilość wolnych mieszkań:
0
Ilość wszystkich mieszkań:
20
Ilość miejsc parkingowych:
0
Lokalizacja
W pobliżu:
Szkoła

Sklep spozywczy

0

Apteka

0

Przystanek autobusowy

0

Plac zabaw

30m

Kościół

Opis inwestycji

Lokalizacja: osiedle usytuowane zostało w centrum Boguchwały i znajduje się w miejscu, w którym łączą się ulice Tkaczowa i Przemysłowa.

Dojazd: najwygodniejszym sposobem dostania się na osiedle jest skorzystanie z drogi krajowej nr 9 prowadzącej w stronę Krosna.

Ilość mieszkań: na całym osiedlu umieszczonych zostało siedem budynków, a w bloku nr 169B znajduje się 20 mieszkań.

Zasiedlenie mieszkań: mieszkańcy wprowadzali się do nowych mieszkań w latach 2006-2008.

Mieszkania: wielkość mieszkań jest zróżnicowana i znajduje się w przedziale 39 – 60 m2.

Opis budynków, mieszkań: Na osiedlu znajdują się cztery budynki, które powstały w latach 80-tych, a także trzy budynki wybudowane w ciągu kilku ostatnich lat.
Starsze bloki składają się z czterech pięter, a ich konstrukcje zostały wykonane w technologii wielkopłytowej. Poza tym wykonaliśmy ich docieplenie, a także pokryliśmy je wyprawą z tynku akrylowego.
Z kolei nowsze budynki zostały wzniesione w latach 2006-2008. W każdym z nich znajdują się po 3 klatki, a bloki posiadają 5 kondygnacji, przy czym ostatnia z nich ma charakter poddasza z dwupoziomowymi mieszkaniami. Te budynki powstały z kolei w technologii tradycyjnej i posiadają dwuspadowe dachemy które przykrywa bitumiczna dachówka w czerwonym kolorze. Zastosowano przy tym system „Tegola”. Dla uatrakcyjnienia okolicy zadbano zarówno o niską jak też wysoką zieleń, miejsca do zabawy dla dzieci oraz wygodne ławeczki. Obszar został przystosowany do wymogów osób niepełnosprawnych.
Osiedle podlega ochronie konserwatorskiej.

Więcej